Despre gradul Support

In jos

Despre gradul Support

Mesaj Scris de xShulky la data de Sam Sept 15, 2018 1:42 pm

Salut! Dupa cum vedeti si in titlul acestui topic,astazi vom discuta despre gradul Support.Ce reprezinta acesta,si cum il poti obtine.Sa incepem cu inceputul Smile
Gradul Support este un fel de Co-Owner al comunitatii,fiind inferior Manager-ului.  Acesta se ocupa cu aproape tot pe forum/servere,insemnand ca se ocupa pe forum cu cereri/reclamatii/sugestii/cereri unban/topic-uri,iar pe servere,ocupandu-se cu ajutarea playerilor,si altele...

Cum poti obtine acest rank?
1. Fie prin cerere ( doar cand sund deschise cererile )
2. Fie prin donatie ( da,ati citit bine,prin donatie )

Ca s-o luam asa,o sa va las o lista cu lucrurile de care aveti nevoie ca sa faceti cerere Support sau sa donati pentru acest rank.
1. Vechime pe servere de minim 3 luni (pe toate serverele...)
2. Vechime pe forum de minim 1 luna
3. Pe server-ul de STUNT,trebuie sa aveti minim admin level 3
4. Pe server-ul de RPG,trebuie sa aveti minim admin level 2,si minim helper 1
6. Trebuie sa stiti regulamentele
7. Trebuie sa aveti minim 15 ani
8. Trebuie sa fiti activ atat pe forum,cat si pe servere,si sa fiti seriosi
9. Obligatoriu,trebuie sa aveti skype/discord
10.Obligatoriu trebuie sa aveti MICROFON,pentru diversele sedinte staff sau alte lucruri importante

Dupa cum am precizat mai sus,se poate obtine Support,donand pentru acest grad. Probabil te intrebi cat trebuie sa donezi pentru acesta... Pai,am discutat cu ceilalti manageri,si am ajuns la concluzia ca pretul Support-ului sa fie 200 de Euro.
200 Euro? Cum sa donez atat dintr-odata? Stati usor. Va voi explica unele lucruri,referitoare la donatia pentru Support.
Deci,cum am zis si mai sus,pretul este de 200 de euro. Acum,fiecare dupa posibilitati... Exista doua metode.
Fie donati 200 de euro deodata, Fie donati 200 de euro in rate. Da ati citit bine...in rate.
In cate rate poti dona pentru gradul Support?
Cei 200 de euro,ii puteti dona in:

4 rate = 50 de euro / rata,adica veti dona cate 50 de euro in fiecare luna,timp de 4 luni (4 rate)
5 rate = 40 de euro / rata,adica veti dona cate 40 de euro in fiecare luna,timp de 5 luni (5 rate)
8 rate = 25 de euro / rata,adica veti dona cate 25 de euro in fiecare luna,timp de 8 luni (8 rate)

Sa va mai explic o treaba. GANDITI-VA DE DOUA ORI INAINTE DE A DONA PENTRU ACEST GRAD.
Vom face in felul urmator.  Sa zicem ca indepliniti toate conditiile precizate mai sus pentru a obtine acest grad,si vrei sa-l obtii prin donatie.
Sa zicem ca alegi varianta de 5 rate. Deci,daca pretul este 200 de euro,va trebui sa donezi cate 40 de euro pe luna,timp de 5 luni (5 rate).
Sa zicem ca acum este luna Martie.Tu ai ales sa donezi in 5 rate. Vei face in felul urmator.
In luna Martie,donezi 40 de euro,si vei continua asa timp de 5 luni.Daca ai inceput in luna Martie sa donezi,vei finaliza plata,in luna Iulie.
Deci 5 rate= 5 luni. Ai inceput in Martie,vei termina in Iulie. ( Martie,Aprilie,Mai,Iunie,Iulie = sunt 5 luni ).Dupa ce ai donat toti banii,vei detine acest grad,permanent. Cum am zis si mai sus,trebuie sa te gandesti bine inainte sa donezi.
Daca ai ales sa donezi pentru acest grad sa zicem in 5 rate,si donezi doar 3 rate,iar nu mai donezi si pentru celelalte 2 rate ramase,gradul iti va fi luat,atat de pe forum,cat si de pe servere.
De aceea,esti obligat sa te gandesti foarte bine.
Dupa ce termini de platit ratele,vei detine gradul permanent. Si inca un lucru. Daca ai support,nu inseamna ca nu poti fi sanctionat Smile,deci stai calm,si tu poti fi sanctionat,daca gresesti.
In cazul in care un jucator iti face reclamatie,nu ai dreptul de a decide ce sanctiune primesti.
Oricine are dreptul de ati face o reclamatie daca tu ai gradul Support,si ai gresit.
Doar
Managerii se vor ocupa de reclamatiile impotriva celor ce au gradul Support,nimeni altcineva.

Banii primiti din donatiile pentru Support,vor fi folositi pentru comunitate.

Si cam atat am vrut sa va spun Smile)) Sper ca ati inteles ce v-am explicat mai sus.
xShulky
Manager
Manager

Varsta : 17

Vezi profilul utilizatorului http://tokin.forumz.ro

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum